ComfortMatras

Розробка та просування мультибрендового інтернет-магазину меблів з великим асортиментом

Створення інтернет-магазину меблів , що почалось не з розробки сайту, а з опрацювання бізнес-плану, виявлення цілей проєкту та прорахунку витрат і доходів
Особливості проєкту:
1
Інтернет-магазин “з нуля”
2
Знайдено швидко реалізуємі рішення для відкриття інтернет-магазину
3
Сформована бізнес-модель розвитку, яка підтвердила свою життєздатність в подальшому
4
Окупність близько 18 місяців

Мета проєкту:

В короткий термін відкрити та запустити інтернет-магазин для власника, який не мав такого досвіду раніше.


Як ми створювали інтернет-магазин

1. Провели консультацію щодо відкриття інтернет-магазину

Відбулись 2 сесії із замовником, на яких відпрацьовані бізнес-схеми роботи інтернет-магазину, статті витрат, фінансова модель, ролі та функції співробітників, а також сформовані бізнес-цілі проєкту. Розібрали всі етапи бізнесу: від моменту, коли власник сам закриває всі задачі та виконує всі ролі, до моменту, коли можно вести мову про продаж успішного, системного, прибуткового бізнесу. Підрахували бюджет на найближчі 2 роки. При цьому враховували не тільки видатки, але і співставили їх з прогнозованими доходами. Після складання таблиці бюджету на розробку, супровід та просування, що були прописані на 1-2-6-12-24 місяців, замовник отримав об’єктивну інформацію.

Такий підхід дає власнику/інвестору можливість вибору: відкривати бізнес з наявними достатніми ресурсами, шукати додаткові ресурси, відкласти відкриття бізнесу або йти у відкриття бізнесу більш підготовленим до ризиків та підводних каменів.

2. Знайдено рішення, як відкрити інтернет-магазин

Для замовника важливо було запустити проєкт якнайшвидше з мінімальними витратами для тестування бізнес-ідеї. Розглядали різні варіанти – від розміщення акаунту на маркетплейсах до розробки власного сайту.

Також на даному етапі замовник самостійно провів роботу з постачальниками, узгодив умови та підписав контракти. Це дозволило наповнити інтернет-магазин достатнім для старту ассортиментом.

В даній ситуації оптимальним рішенням стала купівля шаблону для OpenCart, який містив максимально необхідний функціонал та мав приємний дизайн.

3. Впровадження рішення

Після вибору та купівлі шаблону наш відділ розробки вніс коригування у функціонал згідно бізнес-потреб, що були зафіксовані в ході консультацій. Також добавлені необхідні інтеграції для зручності користування сайтом: платіжними системами (LiqPay, WayForPay), CRM, ERP, службою доставки (Нова Пошта, Justin, Укрпошта).

Дрібні доопрацювання шаблону інтернет-магазину та розміщення контенту тривали близько 10-12 робочих днів.

Таке рішення дозволило в короткий термін запустити інтернет-магазин та розпочати продаж.

4. Проведено навчання персоналу роботі з інтернет-магазином

В ході консультацій по опису бізнес-процесів дійшли висновку, що для забезпечення безперебійної роботи інтернет-магазину необхідно найняти 5 працівників. Більшу частину функцій керівник на перший час взяв на себе, із розрахунком вийти із операційної діяльності через рік.

Для кожної посади в новому інтернет-магазині були прописані ролі та скрипти роботи.

Також складена інструкція для менеджера, як працювати із адміністративною панеллю інтернет-магазину: додавати та редагувати контент, сторінки, картки товарів. Додатково провели онлайн-сесію та показали, як працюють різні функції.

У власника бізнеса з’явилось розуміння та прозорість бізнес-процесів при створенні та керуванні інтернет-магазином, а також з’явилось бачення організаційної структури бізнесу на 3 роки наперед.

5. Сформульована стратегія інтернет-маркетингу

Перед складанням стратегії ми провели детальну аналітику цільової аудиторії та конкурентів в інтернеті. Це допомогло нам виділити основне ядро потенційних покупців:

  • вік 25-45 років;
  • проживають в Україні, великі міста (Київ, Харків, Львів тощо);
  • вподобання: дизайн, нерухомість, ремонт, медицина, подорожі;
  • рівень доходу середній та вище;
  • базові тригери для покупки: ціна, якість продукту, назва бренду, зручність доставки.

Також були виявлені декілька додаткових груп потенційних покупців, які відрізняються за соціально-демографічною ознакою та мають інші тригери для покупки.

На підставі отриманих даних, а також враховуючи бізнес-цілі компанії, росписали, презентували та затвердили план маркетингових заходів.

Стратегія також включала:

  • зафіксовані бізнес-цілі компанії;
  • підбір інструментів досягнення цілей;
  • форми звітів та об’єктивно перевіряємі показники – набір параметрів, що допомагають відстежувати досягнення цілей.

Основний продукт компанії (ліжка, матраци, дивани) – товари не імпульсного попиту, їх обирають ретельно, при цьому порівнюють з іншими брендами та продавцями. Тому ми склали воронку продажів в кілька дотиків із потенційним клієнтом.

Основні інструменти, які ми успішно впровадили: CRM, e-mail-розсилки, тригерні розсилки, Facebook Pixel, візуальна карта поведінки користувача на сайті, контекстна реклама, таргетингова реклама, ретаргетинг, Google Shopping.

6. Просування інтернет-магазину: контекстна і таргетингова реклама, SEO

Отримані в результаті аналітики дані про цільову аудиторію дозволили сформувати повноцінну рекламну стратегію. Рекламні кампанії відповідали кожній групі ЦА. Також це дало змогу раціонально розподілити бюджет між кампаніями.

Маркетингова система включала сайт, рекламні кампанії, налаштування системи аналітики та роботу з лідами. Весь комплекс був налаштований не лише на залучення нових, але і утримання існуючих клієнтів та повторні продажі.

Для SEO закуплені зворотні посилання на авторитетних ресурсах, проведена внутрішня оптимізація сайту. Роботи виконувались регулярно із відстеженням основних показників трафіку. Така методика дозволила отримати задовільні результати: потрапляння в ТОП-3 пошукової видачи по 7 ключовим запитам вже через 4 місяці.

Постійний моніторинг результатів просування дав нам можливість не тільки відслідковувати показники, але і своєчасно вносити коригування в рекламні кампанії. За перші 3 місяці роботи нам вдалось істотно знизити вартість ліда – від $3 до $1.2.

Інтернет-маркетинг потребує постійного аналізу та коригувань. Конкурентна ситуація змінюється постійно, і для виконання цілей слід швидко реагувати на зміни. Саме цю задачу вирішує моніторинг та вимірювання маркетингових активностей.

7. Підтримка інтернет-магазину - коригування функціоналу згідно моделі масштабування бізнесу

Наша задача після запуску інтернет-магазину полягала в тому, щоб підтримувати його технічну працездатність, вносити дрібні коригування по функціоналу, оновлювати структуру та займатись просуванням.

Інтернет магазин повинен своєчасно дороблюватись, щоб відповідати викликам ринка та бізнес-складовим і допомагати бізнесу залишатись конкурентоздатним.


В чому користь для клієнта?

  1. Зникла тривожність замовника. Попередня консалт-сессия дала клієнту чіткі відповіді на питання про старт роботи, необхідний бюджет, задачі та функції. Не маючи раніше такого досвіду, замовник знаходився в стані невизначеності. За 2 зустрічі ми разом опрацювали  кожний щабель розвитку, визначили можливі ризики. 
  2. Уникнув зайвих витрат та скоротив час на запуск. Розробка інтернет-магазину на шаблоні дозволила скоротити витрати часу та бюджету порівняноіз варіантом індивідуальної розробки. В даному випадку головна мета була – протестувати бізнес-ідею. При позитивному розвитку ситуації з часом можна буде розробити індивідуальний сайт, якщо теперішній не буде відповідати бізнес-цілям.
  3. Впорядкував бізнес-процеси та систематизував рекламу.  Аналітика та раціонально опрацьовані рекламні кампанії дають прогнозовані результати. Замовник не витрачає кошти там, де можна не витрачати. 
  4. Побудований зв’язок між маркетингом та продажами.
    Налаштована система аналітики на основі системи Об’єктивно Перевіряємих Показників дозволяє контролювати не тільки продажі, але і маркетингові активності, інвестиції в них та ефективність використання.

Скріншот проекту